Odalarımız

Super User tarafından yazıldı. Aktif . Yayınlanma Seyir Konak

Seyir Konak Otel 4 Özel Odadan Oluşmaktadır. 

Odalarımızın Genel Özellikleri;

·         Tv

·         Telefon

·         Kablosuz İnternet

·         WC - Banyo

·         Fön Makinası

·         Mini Bar

·         Ayrıca Oda Servisimiz mevcuttur. 

 

Şöhret Hanım Odası Zehra Sultan Odası
Meral Hatun Odası Ali Paşa Odası

 
 

Seyir Konaktan İzlenimler

Super User tarafından yazıldı. Aktif . Yayınlanma Seyir Konak

Odalarımızdan genel görünüm;

 

 

 

Seyir Konak Genel kullanım alanları ve dış mekan görüntüleri

Seyir Konak

Super User tarafından yazıldı. Aktif . Yayınlanma Seyir Konak

Safranbolu Hıdırlık Seyir Terası mükemmel bir an yaşatacak, doyumsuz bir Safranbolu manzarası sunacak eşsiz bir noktada. Seyir terasının hemen uç noktasında bulunan ve 2015 yazında restorasyonu bitirilip işletmeye açılan Safranbolu Seyir Konak'ı konaklama için olmasa bile sadece görmek ve eşsiz safranbolu manzarasında bir acı kahve içmek için bekliyoruz...

 

 

 

Safranbolu Neresidir?

Super User tarafından yazıldı. Aktif . Yayınlanma Seyir Konak

safranbolu1

Tarihimizin en güzel görüleceği yerlerden biri olan Safranbolu ününü hak ediyor. Yüzlerce tarihi ahşap evin yanı sıra çok sayıda tarihi taş binaya da ev sahipliği yapan Safranbolu’nun en önemli özelliklerinden birisi çok sayıda Osmanlı Devlet adamı yetiştirmiş olması. Bu devlet adamlarının pek çoğu da Safranbolu’ya kalıcı eserler kazandırmış. Tarihin dışında doğal güzellikler açısından da zengin olan Safranbolu’da çok sayıda kanyon var. Su yönünden zengin bir bölge olan bu güzel yerde yüzlerce çeşme bulmak mümkün. İşte Safranbolu’da gezilecek yerler: Eski çarşı: Safranbolu’nun geleneksel el sanatlarının ve zanaatkarlarının bulunduğu çarşı aynı zamanda tarihi yapılarıyla da ilgi çekiyor. Cinci Hanı: 1645 yılında Kazasker Hüseyin Efendi tarafından yaptırılan kervansaray ve hamam ikilisinden biri olan Cinci Han Kervansarayı, harap haldeyken restore edilerek yenilenmiş durumda. Cinci Hamamı: Kazasker Hüseyin Efendi tarafından yaptırılan kervansarayın hemen karşısında, günümüzde de hamam olarak hizmet veriyor. Köprülü Mehmet Paşa Camii: 1661-1662 yıllarında Köprülü Mehmet Paşa tarafından yaptırılan cami, Safranbulu’nun en büyük camisi. Kaymakamlar Evi: Safranbolu evleri ve ev yaşamı hakkında bilgi edinmek için görülmesi gereken yerlerden. İzzet Mehmet Paşa Camii: Safranbolu’lu Sadrazam İzzet Mehmet Paşa tarafından 1796 yılında yaptırılan İzzet Mehmet Paşa Camii, Safranbolu’nun en görkemli ibadethanalerinden biri. Kent Tarihi Müzesi: Eskiden Hükümet Konağı olarak kullanılan binanın restore edilerek müzeye çevrilmiş. Müzenin içi kadar çevresi de görülmeye değer.

hukumetkonagi

Hititler, Persler, Romalılar, Selçuklular ve Osmanlılar gibi birçok köklü medeniyete ev sahipliği yapmış bir belde Safranbolu. Safranbolu otelleri tarihe tanıklık edebileceğiniz, kültürel dokusu ve rahatlığı ile de sizi evinizde hissettirecek kadar güzel tesislerdir. İşletmeciler aynı zamanda yörenin halkı. Ve birçoğu oteli ailesinden miras olarak devralmış. Bu sebeple de sizi adeta evinizdeymiş gibi rahat ettirmek için ellerinden geleni yapıyorlar.

Otellerin çoğu beldenin merkezinde yer alıyor. Safranbolu butik otelleri eskiden kalan Osmanlı konaklarının restore edilmesi ile oluşmuş. Yaklaşık 5-15 odalı ve iki üç katlı tesisler. Safranbolu konakları yılın her dönemi hizmete açık. Ancak bizim önerimiz Safranbolu’ya kışın kar yağışını izlemek için ya da bahar mevsimlerinde gitmeniz. O zaman Safranbolu manzarasını izlemeye doyamayacaksınız. Safranbolu’da, sonbaharda yağmurun sesini dinlemek, ilkbaharda ise güneşi ve doğanın uyanışını izlemek güzel bir deneyim olabilir. Gitmeden önce rezervasyon yaptırmayı da ihmal etmeyin.

seyirkonakmanzaraSafranbolu otellerinde bir yandan tarihin izlerini yaşarken bir yandan günümüze dair hizmetleri de bulabilirsiniz. Otellerin hemen hepsinde internet bağlantısı, televizyon gibi imkânlar bulunuyor. Ancak eminiz ki Safranbolu’nun tarihi dokusunu görünce, odanızda televizyon izlemek yerine Arasta’da eşsiz manzaraya karşı bol köpüklü bir kahve içmeyi tercih edeceksiniz.

Safranbolu Hıdırlık Seyir Terası mükemmel bir an yaşatacak, doyumsuz bir Safranbolu manzarası sunacak eşsiz bir noktada. Seyir terasının hemen uç noktasında bulunan ve 2015 yazında restorasyonu bitirilip işletmeye açılan Safranbolu Seyir Konak'ı konaklama için olmasa bile sadece görmek ve işletmecisi ile tanışıp sohbet etmek ve bilgi almak için ayrıca Safranbolu Seyir Konak'tan görünen mükemmel Safranbolu manzarası ve deneyimi için ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

seyirkonakyeri

 

Diğer Makaleler...